Crunch

Bedenin en zor şekil alan bölgelerinden birisi olan abdominal kısmına ise özel şekilde önem verilmelidir. Karın kaslarının ortaya çıkarılması için son dönemlerde en fazla tercih edilen hareketler içerisinde crunch hareketi yer almaktadır.

  Crunch hareketi yapılırken kimi püf noktaları göz önünde bulundurmak önemlidir. Bunlar;

  – Crunch hareketin tepe noktasında, karın kasları 2 saniye sıkılmalıdır. Ardından ise yavaş bir şekilde başlangıç durumuna dönülmelidir

 – Yoğunluğu daha fazla arttırmak adına bilek ağırlıkları kullanılabilir.

 Crunch egzersizi, karın kasları adına çok verimli ve çalıştırıcı hareket şeklinde tanımlanabilir. En temel karın egzersizlerinden biri şeklinde görülen bu hareket, tıpkı mekik egzersizine benzer ancak mekik egzersizinin aksine bel sağlığı adına daha yararlıdır.

Crunch egzersizinin verimli bir biçimde yapılması ve başarıya ulaşabilmesi adına mutlaka olarak sürekli şekilde yapılması gerekmektedir. Hangi antrenman türü uygulanıyorsa; örnek olarak bacak, kol fark etmeksizin, crunch hareketinin mutlaka olarak her antrenmanda yapılması gerekmektedir. Hatta pek çok bireye göre crunch hareketini mümkün olduğunca haftanın yedi günü dahi yapmak doğru olabilir.

  Belirtilmesi gereken önemli bir husus olarak; crunch hareketi her ne kadar karın adına en güzel şekillendirici egzersizlerden biri olsa bile, tek başına yapmak asla kurtarıcı değildir. Crunch egzersiziyle beraber mutlaka olarak başka karın egzersizlerini uygulamak gerekir.

  Ancak bu şekilde tam bir verim almak mümkündür. Bu hareketlerin hepsini her crunch hareketinde yapmaya gerek yoktur. Her gün crunch hareketi yapılsa bile, destekleyici karın hareketlerini iki- üç günde bir yapmak yeterli olacaktır. Bu şekilde karın kaslarına sahip olunabilir. 

Ders Zamanları

Pazartesi

Zaman Bilgisi İletişime Geçin

Salı

Zaman Bilgisi İletişime Geçin

Çarşamba

Zaman Bilgisi İletişime Geçin

Perşembe

Zaman Bilgisi İletişime Geçin

Cuma

Zaman Bilgisi İletişime Geçin

Cumartesi

Zaman Bilgisi İletişime Geçin

Eğitmenlerimiz

Sizi Arayalım    Hemen Ara